Сьогодні 23 липня, на засіданні круглого столу з питань обговорення вдосконалення законодавства з оцінки на якому був присутній Голова‪ ‎ФДМУ‬ ‪‎ІгорБілоус‬, директор ‪‎VIP Department‬ «ВІ АЙ ПІ ДЕПАРТАМЕНТ» Сергій Хмара та Голова Спостережної Ради АСБОУ Андрій Коваль, внесли пропозицію, щодо внесення у законопроект можливість виконувати оцінку майна та майнових прав в електронному вигляді, а саме надання звіту в електронному форматі із усіма додатками, який буде належним чином підписаний за допомогою цифрових підписів та відповідних сертифікатів у відповідності із Законами України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис». На думку Сергія Хмари, це призведе до значного скорочення як часу на підготовку саме звіту так і затрат на його створення.

‪Пілотний‬ проект вже запущений та виконується в рамках діяльності СРОО АСБОУ, але є декілька спірних моментів стосовно можливості такого застосування. Водночас ми вже маємо домовленість із контрагентом, який ухвалив рішення щодо можливості такого співробітництва. З початку були побоювання відносно законодавчої дозволенності таких новацій, але після проведення переговорів дійшли згоди, що такий спосіб надання оціночних послуг має місце у житті. В наслідок чого ми економимо зі свого боку витрати на виробництво, а Замовник місце для зберігання звітів з оцінки. Не для кого не секрет, що у випадку оцінки великих підприємств звіт з оцінки із усіма додатками може займати доволі значний об’єм, навіть цілу кімнату — сказав Сергій Хмара.

Більшість потенційних споживачів самої оцінки нажаль уникає такого формату співробітництва, внаслідок відсутності прямої норми у законодавстві, але всіляко підтримує цю новацію, як то нотаріуси, страхові компанії, ‪‎банки‬ тощо. Адже ми живемо у 21 столітті, де цифрові технологію все більше інтегруються у наше життя, крім того є багато позитивних чинників цієї ‪‎новації‬ від економії витрат, часу на створення такого кінцевого продукту як звіт з оцінки до врешті решт збереження навколишнього середовища. Сподіваюсь, що ці новації будуть передбачені у новому законодавстві з оцінки – відзначив Хмара.

Напередодні ІгорБілоус заявив, що ФДМУ готує суттєві зміни до приватизаційного законодавства, і одні з найважливіших – зміни в оцінці майна: «Такі зміни спрямовані на дерегуляцію і демонополізацію ринку оціночних послуг, а також на підвищення якості оцінки, щоб одночасно зробити її більш швидкою та доступною для фізичних та юридичних осіб».